Mobilność elektryczna​

Wszystko, co musisz wiedzieć o elektrycznej mobilności w wydaniu Fiata.​

100% Elektryczne
Nowy Fiat 600
100% elektryczne
500e
100% elektryczne

Kultowy oraz w pełni elektryczny. Znasz lepsze połączenie?

W naszej ofercie znajdziesz 500e i 600 zapewniające nadzwyczajne wrażenia z jazdy i najnowocześniejszą technologię. Wszystkie trzy modele są w 100% elektryczne oraz mają oryginalny styl i charakter.

Jazda samochodem elektrycznym

Poznaj wszystkie korzyści płynące z jazdy samochodem elektrycznym. Obejrzyj wszystkie filmy i uzyskaj odpowiedź na wszelkie pytania dotyczące technologii elektrycznej.

Fiat New 500 Electric | Reasons to choose an electric car.

Dlaczego warto wybrać samochód elektryczny

Samochód elektryczny, w tym 500e, umożliwia wjazd do stref ograniczonego ruchu – również takich, w których obowiązuje zakaz wjazdu dla innych pojazdów. Dodatkowo w wielu miastach można korzystać z bezpłatnego parkowania i buspasów*.

* W zależności od lokalnych przepisów

Jazda z napędem elektrycznym

Na wyjątkowość samochodów elektrycznych składa się wiele czynników: cisza, łatwość prowadzenia, a w przypadku modelu 500e także innowacyjne technologie, dzięki którym dodatkowo wyróżnia się on na tle konkurencji. Obejrzyj film.

W pełni elektryczne samochody, mniej emisji CO2

Przede wszystkim oznacza to ograniczenie emisji CO2 i innych gazów – a to już bardzo dużo. Możesz prowadzić 500e i cieszyć się każdą minutą jazdy, która jest nie tylko przyjemna, lecz także beztroska.

Zachęty do zakupu samochodów elektrycznych

Poznaj je wszystkie: od krajowych i lokalnych zachęt do zakupu po oszczędności na parkowaniu i bezpłatny dostęp do stref ograniczonego ruchu. Poznaj mnóstwo innych ciekawostek dotyczących samochodów elektrycznych takich jak 500e, które Cię zaskoczą.

Poznaj wszystkie możliwości silnika

Dowiedz się wszystkiego o technologii Full Hybrid i poznaj jej zalety oraz różnice w porównaniu z technologią elektryczną.

    

Strona mobilności elektrycznej

    

Czas ładowania różni się w zależności od modelu, ale średnio naładowanie akumulatora do 80% jego pojemności zajmuje około 30 minut.​

     

Zasięg różni się w zależności od modelu, ale można przyjąć, że na jednym ładowaniu samochód elektryczny może przejechać średnio do 320 km w cyklu mieszanym i jeszcze więcej w cyklu miejskim.​

     

Tak, jest całkowicie bezpieczna. Samochody elektryczne, ich okablowanie, złącza i gniazda ładowania, są projektowane pod kątem odporności na wszelkie warunki atmosferyczne, w tym dostanie się wody pod elementy nadwozia.​

    

Stacja ładowania to element infrastruktury dostarczający energii do ładowania akumulatora trakcyjnego samochodu elektrycznego. Można mieć własną stację zamontowaną w domu lub korzystać z publicznych stacji ładowania w mieście.

    

Jest to ładowanie z większą mocą (zasadniczo powyżej 22 kW) niż powolne ładowanie prądem przemiennym. Z wyjątkiem niektórych modeli, takich jak Renault Zoe, szybkie ładowanie odbywa się prądem stałym. W takim trybie akumulatory trakcyjne typowego samochodu elektrycznego można naładować w ciągu jednej do dwóch godzin.​

    

Posiadanie samochodu elektrycznego wiąże się z wieloma korzyściami. Jedną z nich jest możliwość wjazdu do stref ograniczonego ruchu – nawet takich, gdzie obowiązuje zakaz wjazdu innych samochodów.​

    

Informacje na temat zachęt, w tym krajowych i lokalnych dopłat do zakupu pojazdu oraz ulgowych lub zerowych stawek opłat za parkowanie, mogą się zmieniać w czasie. Zachęcamy do weryfikacji aktualnych informacji w ogólnodostępnych źródłach informacyjnych lub u najbliższego Dealera.

    

Mechanika samochodu elektrycznego, w tym silnika i układu przeniesienia napędu, jest znacznie prostsza w porównaniu z tradycyjnym samochodem, ponieważ w samochodzie elektrycznym jest mniej podzespołów i płynów eksploatacyjnych wymagających uzupełniania. Hamowanie rekuperacyjne powoduje, że nawet hamulce są eksploatowane mniej intensywnie niż w tradycyjnych samochodach.​

    

Jako pojazdy nieemitujące zanieczyszczeń, samochody elektryczne mogą swobodnie wjeżdżać do stref ograniczonego ruchu w miastach. Jednak wcześniej trzeba wystąpić do właściwych władz lokalnych o stosowne zezwolenie.